Graudu torņi_silosi_nolktavas

Graudu torņu (silosu) dezinsekcija – efektīva kaitēkļu kontrole un graudu kvalitātes nodrošināšana zemniekiem.

Lai saglabātu uzglabājamo graudu kvalitāti un novērstu kaitēkļu izplatību, ir būtiski regulāri veikt graudu torņu un noliktavu dezinsekciju. Kaitēkļi – piemēram, graudu smecernieki, miltu kodes un citi rāpojoši vai lidojoši insekti – var radīt būtiskus zaudējumus, samazinot graudu vērtību un piesārņojot tos ar atkritumiem, kā arī veicinot pelējuma attīstību.

Mēs piedāvājam divu veidu dezinsekcijas metodes:

  • Mitrā apstrāde
    Šajā metodē insekticīds tiek atšķaidīts ar ūdeni, veidojot darba šķīdumu, kuru izsmidzinām ar manuāliem vai motorizētiem smidzinātājiem. Apstrāde tiek veikta torņu pieejamajās vietās – uz grīdām un sienām. Šī metode nodrošina efektīvu kaitēkļu iznīcināšanu tiešās saskares vietās.
  • Aerosola apstrāde (aukstā migla)
    Izmantojot miglotāja ģeneratorus, tiek radīta aukstā migla no emulsijas šķīduma, kas izplatās pa visu torņa telpu, tostarp grūti pieejamās vietās, piemēram, torņu augšējās daļās. Šī metode ir īpaši efektīva, lai iznīcinātu visus gaisā esošos vai slēptos kaitēkļus.

Papildu apstrādes zonas:
Dezinsekcijas laikā tiek apstrādātas arī transportēšanas lentes, piegulošās grīdas un sienas – vietas, kur kaitēkļi visbiežāk uzturas un vairojas.

Kāpēc ir svarīgi veikt graudu torņu dezinsekciju?

  • Aizsardzība pret kaitēkļiem – regulāra apstrāde novērš kaitēkļu invāziju un samazina to vairošanās risku.
  • Graudu kvalitātes saglabāšana – novērš piesārņojumu, bojājumus un uzlabo uzglabāto graudu pārdošanas vērtību.
  • Drošība un higiēna – uzturot tīru vidi, tiek samazināts arī risks pelējuma attīstībai un citu mikroorganismu izplatībai.
  • Atbilstība normatīvajiem aktiem – profesionāli veikta dezinsekcija palīdz nodrošināt atbilstību pārtikas drošības prasībām un kritērijiem.